PVN par pirkumiem no trešajām valstīm 2013. gadā

Šā gada 1. janvārī stājās spēkā jaunie nosacījumi par PVN piemērošanu komerciāliem preču sūtījumiem no trešajām valstīm saskaņā ar likumu “Par pievienotās vērtības nodokli”. Izmaiņas ir diezgan patīkamas, jo skars diez gan plašu pirkumu skaitu, proti, PVN jāmaksā par tiem sūtījumiem, kuru vērtība kopā ar piegādes izmaksām pārsniedz 22€ agrāko 10€ vietā.

Līdz šim praktiski visiem sūtījumiem tika piemērots PVN, jo 10€ ir ļoti maza vērtība, lai ar piegādes izmaksām kaut ko varētu pasūtīt internetā no ārzemēm, ja nu vienīgi no ebay, kur pārdevēji samazina pakas vērtību vai norāda uz pakas, ka tas ir gift (dāvana, kurām nav jāmaksā PVN, ja sūtījumu sūta privātpersona privātpersonai un vērtība nepārsniedz 45€).

Vairumā ES valstu šī summa jau ir vairākus gadus, tādēļ veikali ir pieraduši pie šīs summas un uz pakas norādīja vērtību līdz 22€ – tādēļ šobrīd vairumā sūtījumu būs iespēja izvairīties no PVN maksāšanas, jo uz pakas vērtība būs līdz šai summai, piemēram, Cheapsmells bieži vien sūtījumu izsūtīja pa daļām un par kādiem produktiem var būt, ka nebūs jāmaksā PVN, jo vērtība nepārsniegs 22€, tāpat ar Fragrancex, kuri uz pakas norāda krietni zemāku vērtību (kas arī varētu paglābt no PVN un pat, iespējams, došanos uz lidostu atmuitot preci, ja nosūtīts ar DHL, kā to nereti viņi dara pēdējā laikā).

Tā kā sekojam līdzi pasūtījuma summai un piedomājam kā iepirkties, lai PVN netiktu piemērots un kopumā sanāktu iepirkties izdevīgāk.

Vairāk nekādu izmaiņu nav, proti, muitas nodoklis jāmaksā par pirkumu, kura vērtība pārsniedz 150€, PVN nav jāmaksā par dāvanām, ko sūta privātpersona privātpersonai (nekomerciāli sūtījumi, kuru vērtība nepārsniedz 45€).