Iepirkšanās ārzemju interneta veikalos 2012. gadā

Iepirkšanās ārzemju interneta veikalos šogad, pēc manām domām, vēl straujāk pieaugs, it īpaši kas attiecas uz apģērbiem, apaviem un citām precēm, piemērām, pārtikas un saimniecības precēm. Tad nu nedaudz sīkāk par manām prognozēm šim gadam.

Smaržas un kosmētika internetā

Cheapsmells vēl straujāk zaudēs savu popularitāti, jo arvien biežāk pircējiem tiek uzlikts PVN par pirkumu, kā arī šogad bezmaksas piegāde jau ir pasūtījumiem, kuru vērtība pārsniedz £100 (piedāvājums sākās pagājušā gada 3. ceturksnī un bezmaksas piegāde bija no £50, kas daļēji attaisnoja iepirkšanos šajā veikalā, pat, ja tika piemērots PVN Latvijā saņemot sūtījumu). Cheapsmells joprojām ir vispopulārākais smaržu un kosmētikas veikals, taču izskatās, ka ne uz ilgu laiku.

Feelunique ir viens no pretendentiem uz populārākā smaržu un kosmētikas interneta veikalu 2012. gadā. Tas ir vienīgais, kurš uzticami, praktiski visu cauru gadu precīzi piegādāja sūtījumus, taču mīnuss ir tas, ka piedāvājuma sortiments ir mazāks kā Cheapsmells un Fragrancex. Feelunique arī veiksmīgi turpina apiet PVN maksāšanu Latvijā (un gan jau arī citās ES valstīs) uzrādot uz pakas atpakaļadresē UK (kas gan gluži nav tiesa, bet tas acīmredzami strādā). Visticamāk arī visu šo gadu www.skaistumam.lv apmekētāji saņems 5% atlaidi šajā veikalā caur šo saiti (atlaide tiek piemērota automātiski pie checkout, tik jānospiež uz linka pirms iepirkšanās šajā veikalā).

Fragrancex krietni pacentās pagājušā gala nogalē piegādājot sūtījumus neticami ātri (pats saņēmu 2 paciņas 10 dienu laika!!), tāpat sāk apiet arī ievedmuitu krietni samazinot uzrādīto vērtību uz pakas, kā arī dažas paciņas ir atnākušas ar norādi Gift (un Vācijas pasta uzlīme) – attiecīgi nekas nebija jāmaksā saņemot sūtījumu pastā. Ja šādi viss turpināsies, Fragrancex ar visplašāko piedāvājumu smaržu lauciņā un, viennozīmīgi ļoti draudzīgām cenām, ieņems godpilno pirmo vietu, taču ar Fragrancex kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt. Vismaz labi, ka joprojām turpinās bezmaksas piegāde – laikam jau pārāk daudz klientu pazaudēja ES pa to laiku, kamēr piegāde bija maksas.

Fragrancedirect - lielākais zaudētājs 2011. gadā, pirmkārt jau ar to, ka vairs nav 5% atlaižu koda, otrkārt ar to, ka problēmas ar izvēlēto piegādes servisu, kurš uz Latviju uzlicis mistiskus svara un citus ierobežojumus un pircēji pēdējā laikā diez gan bieži redzēja paziņojumu, ka konkrētā prece uz Latviju netiek piegādāta. Nedomāju, ka šogad kas mainīsies.

Banner EU image baner 336 x 280

Strawberrynet – vēl viens neveiksminieks, kurš gribēja kā labāk, bet sanāca.. Katrā gadījumā vairs nav jāmaksā PVN pie pirkuma veikšanas, kā arī var atgūt samaksāto PVN kā agrāk, sīkāk par to aprakstīts te – Strawberrynet PVN atmaksa

Starp smaržu un kosmētikas interneta veikaliem vairs arī nekādu īpašu jaunumu nav, nav arī interesantu jaunpienācēju, pat ar bezmaksas piegādi uz Latviju ne Lookfantastic, ne HQHair, ne eChemist neguva īpašu popularitāti.

Apģērbi, apavi, apakšveļa un citas preces internetā

Šī nu bija diezgan strauji augoša niša, jo tieši šeit tika apzināti ļoti daudzi līdz šim nezināmi veikali. Protams, bija cilvēki, kuri tāpat zināja, bet turēja sveci zem pūra. Bija arī ļoti interesanti jaunpienācēji, kas noteikti pabojāja un pabojās pārdošanas rādītājus Latvijas veikalos.

Par pagājušā gada jaunpienācējiem, pirmkārt, ir vērts pieminēt Amazon ķēdi, ne tikai Amazon veikalus (Amazon.de, Amazon.co.uk, Amazon.fr, Amazon.com), bet drīzāk Amazon izveidotos apavu un rokas somiņu interneta veikalus Javari (Javari.de, Javari.co.uk, Javari.fr, kā arī ASV zem nosaukuma Endless). Tajos ir ne tikai plašs apavu un rokas somiņu piedāvājums (turklāt katrā no veikaliem piedāvājums ir atšķirīgs), bet arī bezmaksas piegāde uz Latviju, kā arī bieži notiek dažādas izpārdošanas un tiek piedāvāti atlaižu kodi patiešām patīkamām papildus atlaidēm. Amazon un Javari pasūtījumu skaits uz Latviju šogad noteikti palielināsies, kā arī Amazon nestāv uz vietas un plāno arī citus veikalus. Līdz ar Amazon popularitāti, cilvēki arvien biežāk pasūta arī dažādas saimniecības un pārtikas preces, gan pašā Amazon, gad arī meklē citus veikalus, kur iegādāties kvalitatīvākas preces kā Latvijas veikalos.  Pašos Amazon gan daudzus mulsina pats iepirkšanās process un nesaprašana par piegādes izmaksām, tāpēc tuvākajā laikā uztaisīsim nelielu video par iepirkšanos Amazon veikalos.

Arī apģērbu veikali guvuši diezgan strauju popularitāti Latvijas pircēju ziņā, populārākie arī šogad būs New Look, MandCo, Dorothy Perkins, Boohoo un, iespējams, Tesco, kurš tikai nesen sāka veikt piegādi uz Latviju. Vienīgais uz ko es ceru ir, ka ManMDirect sāks veikt piegādi uz Latviju (šobrīd ir iespējams pasūtīt tikai pa e-pastu vai telefonu un uz Latviju piegāde maksā £20, bet uz Igauniju tikai £6.99 – laikam jau pateicoties mūsu “ūbersuperkrutajam un lētajam pastam”). Lielu popularitāti gūs arī LaSenza apakšveļas interneta veikals, kurā cenas ir krietni pievilcīgākas kā Latvijā, bieži tiek rīkotas dažādas izpārdošanas un visu laiku ir dažādi īpašie piedāvājumi Sale sadaļā, savukārt savu popularitāti zaudēs Crocs veikals, ne tikai tāpēc, ka arī Latvijā tos var pasūtīt internetā, bet tāpēc, ka vēl izdaevīgāk tos var iegādāties Javari veikalos izpārdošanu laikā papildus izmantojot atlaižu kodu, protams, piegāde vienmēr bez maksas – nav jātaisa ne koppasūtījums, ne arī jāsavāc kāda konkrēta summa, lai nebūtu jāmaksā par piegādi..

Ja esi atklājis kādu interesantu veikalu – droši raksti komentārā vai forumā par savu iepirkšanās pieredzi ārzemju interneta veikalos. Šogad atlaižu kodus un citu aktuālāko informāciju pārsvarā izvietosim forumā, tāpēc, pirms iepirkties kādā veikalā nekautrējies – jautā droši un pameklēsim kādu kodu vai palīdzēsim, ja rodas kādas problēmas.

Patīkamu iepirkšanos arī 2012. gadā!!

Jūsu skaistumam.lv

Atradi pie mums noderīgu informāciju? Iesaki mūs arī saviem draugiem sociālajos tīklos lapas labajā malā ;)

  • Anda

    Vai kāds var padalīties ar informāciju par preču atgriešanu uz Amazon.de?